Fotografia portretowa Katowice. Sesja portretowa w studio. Sesja w plenerze

Sesja rodzinna w plenerze. 5 ważnych wskazówek

Bez względu na to, czy świętujesz ślub, rocznicę, czy po prostu chcesz mieć piękne zdjęcia rodzinne, sesja plenerowa to doskonały wybór.

Sesja ciążowa w plenerze Sosnowiec

Dlaczego warto wybrać sesję plenerową?

Sesja rodzinna w plenerze pozwala na wykorzystanie naturalnego piękna otoczenia, co daje niepowtarzalne tło dla zdjęć. Możesz wybrać sesję w lesie, na łące, nad jeziorem, w górach lub w dowolnym innym miejscu, które kochasz.

W plenerze nie ma ograniczeń przestrzennych, co pozwala na swobodne poruszanie się i tworzenie spontanicznych zdjęć. Możesz spacerować, biegać, bawić się z dziećmi lub po prostu cieszyć się chwilą z bliskimi. To szczególnie istotne przy fotografii małych dzieci 🙂

Naturalne światło słoneczne zapewnia piękne, miękkie oświetlenie, które idealnie nadaje się do portretów i zdjęć rodzinnych. Na sesję plenerową zawsze umawiam się w godzinach popołudniowych – często tuż przed zachodem słońca.

Sesja plenerowa to świetny pomysł na sesję rodzinną, sesję narzeczeńską, sesję ciążową, a nawet sesję biznesową. Sesja plenerowa to nie tylko piękne zdjęcia, ale także wspaniała okazja do spędzenia czasu z rodziną i stworzenia niezapomnianych wspomnień.

Sesja ciążowa w plenerze Katowice

Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze?

  • Wybierz odpowiednią lokalizację: pomyśl o miejscu, które jest dla Ciebie ważne i które pasuje do charakteru sesji. Może to być Twój ulubiony park, las, łąka, plaża. Ważne, abyśmy nie tracili czasu na podróże 🙂 A więc niech to będzie na terenie Aglomeracji. Ja chętnie proponuję park botaniczny w Mikołowie lub mój ogród.
  • Zaplanuj czas: najlepszą porą na sesję plenerową jest późne popołudnie, kiedy światło jest miękkie i przyjemne. Unikam sesji w samo południe, kiedy słońce jest najmocniejsze. No, chyba że jest pochmurno. Wtedy godzina nie jest tak istotna.
  • Wybierz odpowiednie ubrania: ubierz się wygodnie i w ubrania, które pasują do wybranej lokalizacji. Unikaj krzykliwych kolorów i wzorów, które mogą odwracać uwagę od głównego bohatera sesji – Ciebie i Twojej rodziny. Jak widać na moich zdjęciach preferują jasne, pastelowe kolory: biel, beż, krem, brąz. Ale butelkowa zieleń również sprawdzi się w plenerze.
  • Zabierz ze sobą niezbędne akcesoria: weź ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym, wodę, przekąski i kocyk, jeśli planujesz piknik. Na wszelki wypadek zabierz też ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.
  • Bądź sobą i baw się dobrze! najważniejsze jest, abyście czuli się swobodnie i komfortowo podczas sesji. Baw się dobrze z rodziną i pozwól mi uchwycić te wyjątkowe chwile.

Sesja ciążowa w plenerze Sosnowiec

Pomysły na rodzinną sesję plenerową

Często mówicie lub piszecie, że brakuje Wam pomysłu na sesję plenerową. Chętnie podzielę się z Wami kilkoma moimi pomysłami na sesję plenerową. Być może, któraś z tych opcji przypadnie Wam do gustu

Sesja rodzinna na łące

Wiosna i wczesne lato to świetny okres na sesje na łąkach i w parkach. Ja bardzo lubię park botaniczny w Mikołowie. Bardzo łatwo tam dojechać. Na miejscu jest wygodny parking. A miejsce jest urocze – pełne kwiatów i przestrzeni. Doskonała przestrzeń na zdjęcia rodzinne z dzieciakami czy sesję ciążową.

Sesja rodzinna nad wodą

Kolejna moja ulubiona miejscówka to Starganiec. Dużo piasku i rosnące obok sosny tworzą niepowtarzalny klimat – taki trochę nadmorski 🙂 Czasami wybieram się także do Jaworzna lub nad zalewy w Dąbrowy Górniczej.

Sesja rodzinna w plenerze miejskim

Dla tych z Was, którzy nie przepadają za trawą, chaszczami i wszelkimi fruwającymi stworzeniami polecam miasto. Nikiszowiec czy centrum to doskonała opcja na spacer i piękne zdjęcia.

Sesja rodzinna w szklarni

Jeśli chcecie połączyć sesję w studio z sesją w plenerze polecam moją szklarnię, która stoi w ogrodzie obok studia. Dodatkowo za domem mam tajemniczy ogród, więc opcji na piękne zdjęcia również jest bez liku.

Fotografia portretowa Katowice. Sesja portretowa w studio. Sesja w plenerze

Sesja plenerowa to świetny sposób na stworzenie pięknych zdjęć i niezapomnianych wspomnień z całą rodziną. Wybierając odpowiednią lokalizację, planując czas i przygotowując się odpowiednio, możesz mieć pewność, że Twoja sesja plenerowa będzie sukcesem i wspaniałą pamiątką.

Jeśli szukasz fotografa, który wykona dla Ciebie sesję plenerową, zapraszam do kontaktu! Chętnie pomogę Ci stworzyć niezapomniane zdjęcia, które będziesz pielęgnować przez lata.

Sesja dziecięca w plenerze. Katowice. Kraków.

Zobacz moją ofertę na sesję rodzinną:

Sesja rodzinna