Sesja noworodkowa w domu

Sesja noworodkowa w domu

Sesja noworodkowa w domu to wyjątkowy sposób na uchwycenie pierwszych chwil życia Twojego maluszka. Jako fotografka specjalizująca się w takich sesjach, mogę podzielić się kilkoma poradami, które pomogą Ci przygotować się sesji zdjęciowej.

Jak się ubrać i co przygotować na sesję noworodkową w domu

Pierwszą rzeczą, którą warto przemyśleć, jest odpowiedni strój. Wybierz coś wygodnego i prostego. Jasne, pastelowe kolory sprawdzą się najlepiej, ponieważ nie odciągną uwagi od maluszka. Unikaj jaskrawych kolorów i wzorzystych tkanin. Dla taty idealne będą neutralne koszule lub swetry, dla mamy – delikatne sukienki lub bluzki.

sesja noworodkowa w domu Katowice Śląsk.

Przygotuj dwa – trzy zestawy ubranek dla noworodka. Nie za wiele, aby nie tracić czasu na przebieranie malucha, który tego nie lubi :). Jeśli masz pamiątkowe przedmioty, takie jak ulubiona zabawka, kocyk od babci czy biżuteria, którą chcesz uwiecznić na zdjęciach, przygotuj je wcześniej.

Lubię jasne domy. Nie używam sztucznego oświetlenia i lamp błyskowych, więc dużo światła w domu to istotna rzecz. Temperatura około 24 stopni będzie idealna dla noworodka, który będzie pozował czasami bez ubrania. Upewnij się, że masz pod ręką wszystko, czego maluszek może potrzebować – pieluszki, chusteczki, smoczek (jeśli używasz). Ważne jest, aby dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie.

Kiedy najlepiej zrobić sesję noworodkową?

Najlepszy czas na sesję noworodkową to pierwsze dwa tygodnie życia dziecka. W tym okresie noworodki dużo śpią i łatwiej je ułożyć w różnych pozycjach. Po dwóch tygodniach maluszki stają się bardziej czujne, a ich fazy snu są krótsze, co może utrudnić sesję. Ale spokojnie. Ważne jest również jak się czujesz Ty młoda mamo. Przy sesji lifestylowej noworodek może być odrobinę starszy.

Sesja noworodkowa w domu Katowice

Planowanie sesji z wyprzedzeniem jest kluczowe. Skontaktuj się ze mną, najlepiej jeszcze przed porodem, abyśmy mogli ustalić dokładny termin. W ten sposób zapewnimy sobie, że sesja odbędzie się w optymalnym czasie.

Ile czasu trwa sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj od 1 do 2 godzin. Każde dziecko jest inne, więc dostosowuję się do jego potrzeb. Daję sobie i rodzicom dużo czasu na karmienie, przewijanie i usypianie maluszka. Cierpliwość jest kluczowa w pracy z noworodkami. Chcę, aby sesja była dla Was jak najmniej stresująca i jak najbardziej przyjemna.

Ile kosztuje sesja noworodkowa?

Oferuję dwa pakiety sesji noworodkowej. Pierwszy pakiet, w cenie 700 zł, obejmuje 10 profesjonalnie obrobionych zdjęć w formacie cyfrowym. Drugi pakiet, za 1.100 zł, zawiera 20 zdjęć. W obu pakietach zapewniam pełne zaangażowanie i profesjonalizm, abyście mogli cieszyć się pięknymi wspomnieniami na całe życie. Możecie też zamówić odbitki lub album.

Przebieg sesji

Kiedy przyjadę do Waszego domu, zaczynam od obejrzenia przestrzeni i wybrania najlepszych miejsc do fotografowania. Naturalne światło jest najpiękniejsze, więc szukam dobrze oświetlonych miejsc przy oknach.

sesja noworodkowa w domu Katowice Śląsk.

Przebieg sesji jest bardzo elastyczny. Współpracuję z Wami i Waszym maluszkiem, aby sesja była jak najmniej stresująca. Przeplatamy różne ujęcia, od portretów samego noworodka, po wspólne zdjęcia z rodzicami i rodzeństwem. Dostosowuję tempo do potrzeb dziecka, robiąc przerwy na karmienie i przewijanie.

Każda sesja jest niepowtarzalna. Staram się uchwycić naturalne momenty i emocje. Te małe, codzienne gesty – uśmiech, dotyk, spojrzenie – to one tworzą najpiękniejsze zdjęcia.

Dlaczego warto wybrać sesję noworodkową w domu

Sesja noworodkowa w domu ma wiele zalet. Dziecko jest w znajomym otoczeniu, co sprzyja jego komfortowi. Rodzice również czują się swobodniej, mając pod ręką wszystko, czego potrzebują. Nie muszą martwić się o dojazd czy zaplanowanie dnia poza domem.

Dodatkowo, zdjęcia zrobione w domowym zaciszu mają wyjątkowy, osobisty charakter. Pokazują Wasze codzienne życie, tworząc autentyczne i ciepłe wspomnienia. Każde ujęcie jest pełne miłości i bliskości, co sprawia, że zdjęcia są niepowtarzalne.

Sesja noworodkowa to wyjątkowy moment, który warto uwiecznić. Jeśli macie pytania lub chcecie umówić się na sesję, jestem do Waszej dyspozycji. Razem stworzymy piękne wspomnienia, które będą cieszyć Was przez całe życie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: